Manşet

Şırnak Şehitleri Uğurlanırken, Gözyaşları Sel Oldu!

Şırnak’da helikopter kazası nedeniyle 13 askerin şehit olduğu olayın ardından düzenlenen törende, şehitler gözyaşları içerisinde uğurlandılar.

Şırnak’ın Uludere ilçesinde bağlı olan Şenoba beldesinden havalanmasının ardından kısa bir süre içerisinde yüksek gerilim hatlarına takılarak düşen ve aralarında 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın bulunduğu 13 askerin şehit olduğu haberi geldi. Şehit olan 13 askerden 7’si için  23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Bu tören sırasında şehidin silah arkadaşları adeta yürek dağladı.

7 ŞEHİT MEMLEKETLERİNE UĞURLANDI

Şırnak’taki hastanede otopsisi tamamlanan  Kurmay Albay Gökhan Peker, Jandarma Yüzbaşı Songül Yakut, İstihbarat Binbaşı Koray Onay, Piyade Yüzbaşı Nuri Şener, Kurmay Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak, Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Erdoğan, Uzman Çavuş Zeki Koç için 23. Sınır Tümen Komutanlığında düzenlenen törende duygu dolu anlar yaşandı.

SİLAH ARKADAŞLARI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Düzenlenen törende şehitlerin Türk bayrağına naaşları, katafalka konuldu. Özgeçmişlerinin okunmasının ardından Şırnak Müftüsü Ramazan Tolan tarafından dua edildi. Bu sırada şehitlerin yakınları ve arkadaşları gözyaşlarına boğuldu. Askerlerden bir tanesini tabutunun üzerine kapanarak ağladığı görüldü.

,

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top