Spor

Sergen Yalçın: “Türkiye’de Tek Yıldız Oyuncu Var”

Sergen Yalçın, yaptığı açıklamalarda Türkiye’deki tek yıldız futbolcunun Talisca olduğunu söyledi.

Genç teknik direktör Sergen Yalçın, beIN Sports’a önemli açıklamalarda bulundu. Yalçın, Kayserispor’daki görevinden neden ayrıldığı konusuna da açıklık getirdi.

“ÇOK STRESLİ ORTAM VAR”

“Bana Kayserispor’dan önce de teklif geldi ancak kabul etmedim. Teknik direktörlük zor iş, futbolculuk daha kolay. Yönetici pozisyonuna geldiğin zaman bir çok sorumluluğun altına giriyorsun. Biz göreve başladığımız her kulüpte, hep küme düşme hattında, dibe vurmuş takımları aldık. İlk hocalıklar böyle yerlerde zor oluyor. Çok stresli ortamlar var. O takımı alıp yukarı çıkarmak zorundasınız. Aslında gittiğimiz her takımda bunu becerdik. Ben 6-7 yıllık hoca olsam daha iyi olur ama krizi yönetebiliyorum yine de. Gittiğimiz yerlerdeki başarı kriteri hep kümede kalmak oldu. Artık böyle takımlarda çalışmak istemiyorum.”

“TÜRKİYE’DE TEK YILDIZ TALİSCA”

“Cengiz Ünder’den yıldız futbolcu olmaz. Hagi yıldız futbolcudur, Alex’dir, Messi’dir, Ronaldo’dur. Iniesta yıldız değildir mesela. Türkiye’deki tek yıldız futbolcu Talisca’dır. Türkiye’deki diğer futbolculardan oyunsal anlamda çok önde ama daha fazla gözükmesi lazım. Beşiktaş’ı Lyon eşleşmesini deplasmanda bitirebilirdi ama olmadı.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top