Manşet

PKK, Militanlarını Yalanlarla Kandırıyor!

Terör örgütü PKK, örgütten ayrılmak isteyenlerin gözlerini korkutuyordu.

Terörist kampında yaşadıkları hayata ve insanlık dışı muameleye daha fazla katlanamayan ikisi kadın 4 terörist, iki gün önce silahsız ve teçhizatsız bir şekilde 34’üncü Hudut Tugay Komutanlığı’na teslim oldular. Öncelikle yiyecek ve içecek verilen teröristler, örgütten kaçmak istediklerini ancak diğer örgüt elemanları tarafından nasıl engellendiklerini söyledi. Bu itiraflar örgüt içerisinde “Teslim olursanız sizi öldürürler, işkence ederler.” diye korkutulduklarını gösterdi.

ÖRGÜTTEN KAÇMAK İSTEDİLER AMA KORKUTULDULAR

Örgütten kaçmak isteyenlerin gözlerinin korkutulduğu terörist “Kararsız olanlar var, ailesine gitmek isteyenler var. Korktukları için kaçamıyorlar, örgütten korkuyorlar. Tehdit altında kaldıkları için gitmek isteseler bile gidemiyorlar, yol bulamıyorlar. Mesela ben bile kaç yıldır kaçmaya çalışıyordum.” diye bir değerlendirme yaptı.

Teröristlerden bir tanesi şu itiraflarda bulundu:

“Örgüte katıldığımda ‘Bak sen geldin, artık bir asker oldun. Kaçarsanız ya sizi ajan yapacaklar ya da işkence edecek ve öldürecekler’ dediler. Hep bu konulardan ve işkenceden bahsediyorlardı. İlk başta kaçacağım zaman çok korktum. Dedim acaba teslim olursam böyle mi davranacaklar, beni öldürecekler mi, dövecekler mi ama geldim, teslim oldum, hiçbir şey yapmadılar. Çok iyi davrandılar. Gerçekten hiçbir zarar vermediler. Örgüte katıldığıma çok pişmanım.”

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top