Eğitim

ÖSYM Açıkladı: 15 Dakika Kuralı Kalktı!

Sınav sistemlerinin değiştiğini açıklama ÖSYM Başkanı Özer, 15 dakika kuralının kalktığını açıkladı.

Üniversiteye giriş sınavında yer alan ve birçok öğrencinin korkulu rüyası haline gelen 15 dakika kuralı hakkında açıklama yapan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, bu kuralın kalktığını söyledi. Sınava başlama saatinin ise 10:00 olacağı belirtildi. Başkan Özer, sınav ücretleri hakkında da bazı açıklamalarda bulundu.

“SINAV SÜRESİ UZADI, ÜCRETLER DÜŞTÜ”

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmur Özer, üniversite sınavına giriş sistemi hakkında bazı önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Özer, Adayların en çok şikayetçi olduğu giriş ücreti ile süre konusunda çalışmalar yapıyoruz. Soru sayısı azaldığı için ölçme kabiliyetine sağlıklı olarak odaklanacağız” dedi.

15 DAKİKA KURALI ARTIK YOK

Prof. Dr. Özer 15 dakika kuralı ve sınav ücretleri hakkında bazı önemli açıklamalarda bulundu. Konuyla ilgili olarak “15 dakika kuralı kalktı, Adaylar artık geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi sınava başlama saati 10.00 olacak, bu saatten sonra gelenler alınmayacak. Sınav ücreti daha önce 160 TL civarındaydı. Biz iki sınav için 120 TL almayı planlıyoruz. YGS’de 60 TL, LYS’nin her biri 40 TL idi. Bir öğrencinin cebinden yaklaşık 160 TL çıkıyordu. Şimdi daha az çıkacak.” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top