Manşet

Öldürülen IŞİD Militanları Nereye Saldıracaktı?

Ankara’daki operasyonda öldürülen 2 DEAŞ militanının hedeflerinin AKP kongresi olduğu belirtildi.

Ankara Valisi tarafından yapılan açıklamalarda, dün düzenlenen operasyonda öldürülen 2 IŞİD militanının AKP kongresine saldıracaklarını söyledi.

Başkent’te polis tarafından düzenlenen operasyon sırasında etkisiz hale getirilen iki teröristin yabancı uyruklu oldukları tespit edildi. Anadolu Ajansı’ndaki habere göre; Ankara’da kitlesel bir terör eylemi planladığı, muhtemel hedeflerinin ise AKP 3. Olağanüstü Kongresi olduğunu söyledi. Bu konudaki ilk resmi açıklama Ankara Valisi Ercan Topaca tarafından geldi. Vali, öldürülen 2 IŞİD militanının AKP kongresine yönelik bir saldırı hazırlığında olduklarını belirttiler.

“KROKİLER ORTAYA ÇIKTI”

Ankara Valisi Ercan Topaca, konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında, 2 teröristin öldürüldüğü operasyon hakkında bilgi verdi. Topaca konuyla ilgili, “İstanbul’da yakalanan Azeri uyruklu Ebu Hüseyin Celilov takibiyle bu 2 teröriste ulaşıldı. Kişilerin parmak izi kaydı olmadığı için henüz kimlik tespiti yapılamadı. Ulaşılan krokilerden Ankara’da büyük bir eylem hazırlığında olduğunu gösteriyor. Sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği etkinlikler ve AK Parti Kongresine ilişkin bazı krokiler ortaya çıktı. Aynı anda birden fazla eylem planlamış olabilirler” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top