Eğitim

Okullarda Ücretsiz Yemek Verilecek!

Milli Eğitim Bakanlığı, ilkokullarda ücretsiz yemek çıkarılacağı konusunda çalışmalara devam ediyor.

Önümüzdeki yıl tekli eğitim sistemine geçmeyi planlayan Milli Eğitim Bakanlığı, bu sistemin tüm okullardan uygulanmasının ardından, 5 milyon ilkokul öğrencisine ücretsiz öğle yemeği verebilmek için çalışmalara başladı. Sağlık Bakanlığı’ndan alınan bilgilere göre; ilkokul öğrencilerine öğle yemeğinde ücretsiz bir şekilde 3 çeşit yemek verileceği belirtildi. Menülerin de Bakanlık tarafından hazırlanacağı söylendi.

YETKİLİLERDEN OKUL YEMEĞİ AÇIKLAMASI

Sağlık ve MEB yetkililerinin beraber çalıştığı belirtildi. Yetkililer şu açıklamaları yaptı:

“Beslenme çocukların gelişimi için çok önemli. Devlet bu konuda elinden geleni yapıyor. Gerekirse insan sağlığı yönünden zararlı olduğu belirtilen yiyecek ve içeceklere ek vergi konulsun, sağlanacak kaynak okul yemeği programına aktarılsın” dediler.

ÖĞÜN ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda, öğün çalışmalarının da yapıldığı belirtildi. Bu yemeği çocuklarına yedirmek istemeyen veliler için ise;

“İstemeyen veliler de olabilir. ‘Ben çocuğuma kendim para vererek yemek sağlayacağım’ diyebilir. Özel okullar zaten böyle yapıyor. Öğünlerle ilgili çalışmalar da tamamlandı. Çocukların yaş gruplarına göre hangi ürün gruplarından ne kadar kalori almaları gerektiğiyle ilgili planlarımız hazır. Obeziteyi ve bodurluğu önlemek için menüler hazırlandı. Okul yemeği programıyla çocuklara doğru ve sağlıklı beslenme alışkanlığı da kazandıracağız.” açıklaması yapıldı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top