Yaşam

Meteoroloji İstanbulluları Yeniden Uyardı! Bugüne Dikkat!

İstanbul’da dün yaşanan doğal afetin ardından Meteoroloji vatandaşları bugün için de uyardı.

İstanbul 9 gün içerisinde 2. bir doğal afeti yaşadı. Sağanak yağış ve dolu 20 dakika içerisinde ev, iş yeri ve aracın hasar görmesine neden oldu. Alt geçitler ve birçok noktada biriken sular vatandaşları zor durumda bıraktı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, dün İstanbul halkını büyük zarara uğratan yağışın, bugün de süreceğini ve Marmara bölgesindeki diğer illerin de dikkatli olması gerektiğini söyledi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara bölgesinin güney ve doğusu için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu.

YAĞIŞ NEDENİYLE ZOR ANLAR YAŞANDI

Şiddetli yağış ve fırtına, dün Edirne ve Kırklareli üzerinden Marmara’ya girdi. Saat 18:00’de sağanak yağışın etkisi altında kalan İstanbul’da haya kısa süre içerisinde felç oldu. Yumurta büyüklüğünde yağan dolu, ev ve arabaların camlarının kırılmasına neden oldu. Marmaray ve Avrasya Tüneli kapandı.

Trafikte araçlarında, otobüslerde veya metrobüslerde mahsur kalanlar oldu. Büyük su birikintileri zor anlar yaşanmasına neden oldu.

VAPUR, MENDİREĞE ÇARPTI

Bakırköy İncirli Köprüsü altında kalan bir kişi kendisini yüzerek kurtarabilirken, Alibeyköy’de bir palet deposuna yıldırım düşmesi sonucunda büyük bir yangın çıktı.

Karaköy’den Kadıköy’e saat 18:00’de hareket eden şehit hatları vapuru, Haydarpaşa’da mendireğe çarptı ve denizde mahsur kaldı. Yolculara can yelekleri dağıtıldı. Bir süre sonra ise vapur Kadıköy’e yanaşabildi.

METEOROLOJİ’DEN AÇIKLAMA YAPILDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, dün İstanbul’u vuran yağış için bugün de Marmara’daki diğer illerde dikkatli olunması gerektiğini söyledi. Meteoroloji, konuyla ilgili şunu söyledi: “Yurdun kuzeybatı kesimlerinde devam eden gök gürültülü sağanak yağışların bu gece (dün) ve yarın (bugün) sabah saatlerinde Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli (21-50 mm) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi riski) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top