Yaşam

Meteoroloji İstanbulluları Yeni Bir Tufana Karşı Uyardı

İstanbul’da beklenen yeni bir dolu yağışı ile ilgili tüm vatandaşlara uyarı verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Sakarya’da sabah saatlerinden itibaren kuvvetli yağış beklendiği belirtildi. Meteoroloji’den yapılan açıklamada meydana gelecek kuvvetli yağış nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar meydana gelebilmesi gibi bazı aksaklıklara karşı İstanbul halkı uyarıldı.

İSTANBUL’DA DOLU FELAKETİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada “İstanbul il genelinde bugün gök gürültülü sağanak yağmurun yeniden kuvvetlenerek özellikle Anadolu yakasında daha etkili olacağı tahmin ediliyor. Atmosferin üst seviyesinin soğuk, yer seviyesinin (deniz ve kara) sıcak oluşu nedeniyle oluşacak kararsız hava koşulları nedeniyle hortum ile kısa süreli dolu yağışı, şimşek, yıldırım, gök gürültülü kısa süreli kuvvetli yağmur geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor”  ifadelerine yer verildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da meydana gelebilecek  bu felaketle ilgili olarak  “Vatandaşlarımızın meteorolojik gelişmelere dikkat etmesi, uyarılara hassasiyet göstermesi, mümkün mertebe toplu araçları kullanması tavsiye ediliyor” dedi ve vatandaşları bu konuya karşı uyardı.

SİGORTA ŞİRKETLERİNDEN UYARI

İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren beklenen yağış ve dolu tehlikesi karşı sigorta şirketlerinden vatandaşlara uyarı yapıldı. Daha önce meydana gelen dolu felaketinde İstanbul’da 150 bin araç hasar gördü. Bu nedenle sigorta şirketleri SMS ile vatandaşları uyardı ve  “Olası su baskını, sel ve dolu tehlikesine karşı gerekli tedbirleri alınız. Aracınızı mümkünse kapalı otoparka bırakınız”  dedi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top