Manşet

Meteoroloji İstanbulluları Sağanak Yağışa Karşı Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’da akşam saatlerinde sağanak yağışın etkili olacağını söyledi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trakya, İstanbul ve Çanakkale’nin çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görüleceğini belirtti. İstanbul’da akşam saatlerinde yer yer kuvvetli bir şekilde sağanak yağış görüleceği tahmin edildi ve İstanbul’da sabah saatlerinde görülen sis de dikkat çekti.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin kuzeybatı kesimlerinde parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara bölgesi ile  İzmir, Aydın, Manisa, Kütahya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görüleceği tahmin edildi.

Hava sıcaklığının iç ve doğu bölgelerde 2-4 derece arasında artış yaşanacağı, batı bölgelerinde ise 3-6 derece azalacağı tahmin ediliyor.

SEL VE SU BASKINLARINA DİKKAT

Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Trakya ve İstanbul çevrelerinde, Çanakkale’nin kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden dolayı ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

BAZI VAPUR SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ

İstanbul’da sabah saat 03:00’ten itibaren Boğaz’da bazı bölgelerde yoğun bir şekilde etkisini gösteren sis nedeniyle ulaşımda bazı aksamalar yaşandığı, sis nedeniyle görüş mesafesinin azaldığı ve sürücülerin güçlükle ilerledikleri öğrenildi.

Bu olumsuz hava koşullarından dolayı sabah saat 06:00’dan itibaren Üsküdar-Beşiktaş, Üsküdar-Eminönü, Üsküdar-Karaköy, Üsküdar-Haliç, Kadıköy-Karaköy, Kadıköy-Eminönü, Kadıköy-Beşiktaş, Beşiktaş-Adalar vapur seferleri iptal edildi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top