Dünya

Londra’da Müslüman Karşıtından Şok Saldırı!

Londra’da Müslümanlara düzenlenen saldırılara bir yenisi daha eklendi. Teravih çıkışında bir kişi, minibüsünü cami çıkışındaki cemaatin üzerine sürdü.

İngiltere’nin başkenti Londra’da Finsbury Park Camisi’nin yakınlarında yapılan teravih namazından çıkan Müslümanların arasına minibüs daldı. Bu saldırıda 1 kişinin hayatını kaybettiği 10 kişinin ise yaralandığı belirtildi. bu olaya şahit olanların anlattıklarına göre beyaz bir erkeğin  “Müslümanları öldüreceğim” diye bağırarak aracını namaz çıkışındaki Müslümanların üzerine sürdüğü öğrenildi.

YAYALAR HEDEF ALINDI

Polise gelen ihbarda, gece saatinde bir minibüsün yayalara çarptığı yönünde bilgiler yer alıyordu. Polis ekipleri ve acil servis görevlileri kısa süre olay yerine geldiler. Aracın şoförü olduğu belirtilen bir kişi ile olay yerinde kısa sürede gözaltına alındı. Londra’da son zamanlarda buna benzer başka olaylar da yaşanmıştı.

CAMİ İMAMINDAN AÇIKLAMA GELDİ

Bu saldırı hakkında konuşan cami imamı Muhammed Kozba, bu olayda yalnızca yaralılar olmadığını ve hayatını kaybeden insanların da olduğunu söyledi. Ölü ve yaralı sayısı hakkında ise herhangi bir bilgi veremeyeceğini söyleyen Kozba, “Bu geceki teravihe de katılım önceki geceler gibi çok yoğundu. Camimize yüzlerce kişi geliyor her akşam. Bu olayı ‘terör saldırısı’ olarak tanımlamalıyız.” dedi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top