Genel

İşte Kanserin Panzehiri Olan Besinler!

Kanser hücrelerinin oluşumunu engelleyen besinlerin başında zerdeçal ve üzüm çekirdeği geliyor.

Doğal ve bitkisel ilaçların bilim uzmanı Prof. Dr. Murat Kartal, kanserle mücadelede panzehir etkisi gösteren ve etkisinin bilimsel olarak kanıtlandığı bazı yiyecekleri açıkladı.

1 – ZERDEÇAL

Prof. Dr. Murat Kartal, dünyada kanserle mücadelede etkisi ispat edilmiş en önemli bitkinin zerdeçal olduğunu belirtti. Zerdeçal’ın kanser hücrelerini öldürdüğü ve gelişmesini önlediği öğrenildi. Zerdeçal’ın vücudu kanser hücrelerine karşı koruduğu belirtildi. Sedef hastalığında da ağız yoluyla veya cilt üzerine sürülerek kullanıldığı belirtildi. Ayrıca zerdeçal içerisindeki kurkumin, yaşlanmaya bağlı olan bilişsel gerilemeyi hafiflemede etkili olduğu belirtildi.

Kanserin Panzehiri Olan Besinler Açıklandı

ZERDEÇAL KULLANIMI

Toz edilmiş bir çay kaşığı zerdeçal küçük bir kaba koyulur. Üzerine bir yemek kaşığı sızma zeytinyağı ve taze çekilmiş çeyrek çay kaşığı karabiber koyup karıştırılır. Bu karışım 10 dakika süreyle dinlendirilir. Bu karışım günde 3 kez tüketilir. Salataların üzerine, yoğurda veya yemeğe ilave edilerek kullanılabilir.

2 – ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ

Zerdeçalın ardından üzüm çekirdeği de kanser için koruyan besinler arasında yer alıyor. Üzüm çekirdeği içerisinde yer alan zengin ginseng en güçlü antioksidan özelliği taşıyor ve kanser oluşumunu engelleyen besinler arasında üzüm çekirdeği de yer alıyor. Üzüm çekirdeği modern tıpta sürekli olarak kullanılan besinler arasında yer alıyor. Vitamin E’den 20 kat, Vitamin C’den 50 kat daha güçlü olduğu biliniyor.

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ KULLANIMI

Günlük olarak 200-400mg üzüm çekirdeği ekstresi alınabilir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top