Manşet

İşte Erdoğan’ın Danışmanlarının Aldıkları Maaş!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaç danışmanı olduğu ve danışmanlarının maaşları hakkında bilgi verildi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Cumhurbaşkanlığı ve MİT Müsteşarlığı bütçelerinin sunumlarının ardından Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kasırga, bütçelerle ilgili basın mensupları tarafından merak edilen sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 36 danışmanı olduğu ve maaşlarının da oldukça yüksek oldukları açıklandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KAÇ DANIŞMANI VAR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaç tane danışmanı olduğu konusunda bilgi istendi ve Kasırga bu konuyla ilgili şunları söyledi: “Şu anda Sayın Cumhurbaşkanımızın 36 başdanışmanı var. Danışman düzeyinde çok sayıda bürolarda hizmet eden arkadaş var. Başdanışman arkadaşlarımızın çoğunluk itibariyle hukuk, ekonomi ve kamu yönetimi mezunları olduklarını biliyorum. Aldıkları ücret ise 6 bin 400 ek göstergeye tabii devlet memurlarının aldıkları ücrettir. Özel bir ücret almazlar. Biz külliyede bu arkadaşlarımıza sadece yol-uçak gideri öderiz, harcırah ödemeyiz.”

KÜLLİYE KAÇ LİRAYA YAPILDI?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin tartışmalı maliyeti ile ilgili de konuşma yapan Kasırga, bu konuda medyada çıkan bazı haberlerin de asılsız olduğunu söyledi.

“Başbakanlık tarafından yapıldı Külliye. Başbakanlık tarafından tefriş edildi. Geçen yıl Maliye Bakanımız bu rakamı 1 milyar 370 milyon olarak açıklamıştı. Biz Külliye’ye taşınırken bu rakamlar içerisinde ana tefriş malzemelerinin de olduğunu biliyoruz. Biz gittiğimizde Külliye’de koltuklar, masalar her şey vardı ve ihale kapsamında alınmıştı. Sonradan biz bir şeyler aldık mı? Aldık. İşte tanesi bin 500 dolar diye kamuoyuna deklare edilen esasında 70-80 liradan ibaret bardaklar aldık. Bu nevi harcamalar da yaptık.” dedi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top