Manşet

İslam Dünyasından Kudüs Kararına Tam Destek

Birleşmiş Milletler’den Kudüs ile ilgili İslam dünyasını mutlu edecek bir karar çıktı. 128 oyla Kudüs tasarısı kabul edildi.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda ABD tarafından gelen tehditlere rağmen 9’a karşı olan 128 oyla beraber Kudüs kararının kabul edilmesinin ardından İslam dünyası tek bir kararda birleşti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da yaptığı çağrıdan dolayı teşekkür etti.

128 OY İLE BERABER KABUL EDİLDİ

Türkiye’nin girişimleri ile beraber hazırlanan ve ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs kararını eleştiren bir karar tasarısı, BM Genel Kurulu’nda ABD’nin tehditlerine rağmen 9’a karşı 128 oy ile kabul edildi. Bu oylamada 35 ülke ise çekimser bir tutum sergiledi.

“TEŞEKKÜRLER ERDOĞAN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından en sert tepkiyi gösteren isimlerden biri olmuş ve İsrail terörünü dünyaya karşı dile getirmişti. Tüm dünyanın ABD’nin tehditlerine boyun eğmemesi gerektiğini söyleyen Erdoğan, dünyaya karşı çağrıda bulunmuştu. BM oylamasında 128 oy ile Kudüs kararının kabul edilmesinin ardından twitter üzerinden Teşekkürler Erdoğan hashtagi ile beraber tweetler atıldı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top