Manşet

İngiltere’deki Terör Saldırısının Detayları Ortaya Çıktı

Manchester’ta meydana gelen patlamanın ardından saldırı hakkında ilk detaylar gelmeye başladı.

İngiltere’nin Manchester şehrinde ABD’li şarkıcı Ariane Grande’nin konser verdiği Manchester Arena’da bir patlama meydana geldi. Korkunç saldırı nedeniyle 22 kişinin hayatını kaybettiği 59 kişinin de yaralandığı belirtildi. İngiltere polisi, saldırının bir erkek tarafından yapıldığını açıklarken, eylemi gerçekleştiren teröristin de saldırı sırasında öldüğünü bildirdi. İngiliz polisi, bu saldırının tek başına mı yoksa örgüte bağlı olarak mı hareket ettiğini araştırdıklarını belirtti.

“ÇİVİ BOMBASI” İDDİASI

Ölenlerin çoğunun 13-18 yaş aralarında olduğu öne sürüldü. Konserin gerçekleştiği Manchester Arena konser salonu yönetimi bu patlamanın salon dışındaki bir alanda meydana geldiğini belirtti. Çivi bombası ile intihar saldırısı düzenlenmiş olabileceği iddia edildi.

SALDIRGAN ERKEK VE CESEDİ BULUNDU

İngiliz polisi, Manchester’daki konser alanında 22 kişi hayatını kaybettiği bombalı intihar saldırısının meydana geldiğini ve ölenler arasında çocukların da yer aldığı belirtildi.

Manchester polis müdürü konuyla ilgili olarak “Şu aşamada gece yapılan saldırının bir erkek saldırgan tarafından gerçekleştirildiğini düşünüyoruz… Önceliğimiz tek başına mı yoksa örgütlü olarak mı yaptığını belirlemektir. “Saldırganın konser alanında öldüğünü teyit edebilirim. Saldırganın taşıdığı ev yapımı patlayıcı cihazın infilak ettirmesi sonucu bu katliamı yaşadık” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top