Manşet

Gıda Stoku Tükenen Katar İçin Türkiye Harekete Geçti!

Türkiye, gıda ve su stoku tükenmek üzere olan Katar için harekete geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili bakanlıkları görevlendirdi.

Türkiye, 8 farklı ülkenin diplomatik ilişkilerini keserek hava sahasını kapatıp abluka altına aldığı Katar’a halkın gıda ve su ihtiyacının karşılanması için harekete geçti. Katar, 3 gün önce, kendilerine karşı yapılan bu karşı duruşun ardından gıda ve su sıkıntısı çekmemek için Türkiye ve İran ile görüşme yaptıklarını belirtmişti. Bu konuyla ilgili olarak Katar’dan bir heyetin Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

GIDA VE TEMEL MALLAR YARDIMI YAPILACAK

Katar, başlıca tedarikçileri olan  Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin kendisine karşı uyguladığı yaptırımlardan dolayı gıda ve su sıkıntısı çekmemek için harekete geçti. Katar, Türkiye ve İran ile görüşmelere başladıklarını belirtti. Gıda ve suyun Katar Havayolları’na ait olan kargo uçakları ile taşınmasının planlandığı belirtildi.

BAKANLIKLAR YAKIN TAKİBE ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilgili tüm bakanlıklara Katar ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmeleri için talimat verdi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda Katar’daki gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirtti. Gıda ve su gibi zorunlu ihtiyaçların karşılanmasına yönelik olarak teknik ayrıntılar heyetlerin yapacağı toplantıların ardından netleşecek.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top