Manşet

Evinden Olan Şehit Ailesinin Yardım Çığlığı Yürek Dağladı

Şehit ailesinin yağmurdan dolayı yıkılan evleri adeta bir hayat dramı oluşturdu.

Ağrı’da etkili olan bir yağmur nedeniyle 19 yıl önce şehit olan asker Mehmet Cengiz’in anne ve babasının yaşadığı ev çöktü. Çökmeye uykuda yakalanan şehit ailesi ve evde bulunan misafirler, şans eseri ölümden kıl payı kurtuldular.

ÖLÜMDEN KIL PAYI KURTULDULAR

Ağrı’da son bir haftadır etkili olan sağanak yağışlar kentte hayatı olumsuz bir şekilde etkilemeye devam ediyor. Kent merkezi yüzüncü yıl mahallesinde ikamet eden Hasan Cengiz ve eşi Gülizar Cengiz’in 2 oda bir salondan oluşan toprak evleri yağışa daha fazla dayanamadı ve sabah saatlerinde büyük bir gürültü ile çöktü. Olay sırasında evde olan Hasan Cengiz ve damadı Dinçer Özcan ile çocukları büyük bir tehlike atlattı ve çöken odaların altında kalmaktan son anda kurtuldular. 1998 yılında Bitlis Tatvan’da vatani görevini yaptığı sırada operasyona giderken şehit olan Mehmet Cengiz’in ailesinin evi yürek burktu.

“BİZE BİR EV YAPSINLAR, ÖLÜNCE GERİ ALSINLAR”

Anne Gülizar Cengiz, şehit olan oğlu Mehmet’in ardından üzüntüden çeşitli hastalıklara yakalandı ve 19 yıldır yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor. Evleri çöken ve kullanılamaz hale gelen anne Cengiz, “Odalar çöktükten sonra bağırıp çağırdım. Yatakların ve eşyaların üstüne toprak gelmesin diye toplayıp üst üste bıraktık. Ben askerde şehit olan oğlumdan sonra hastalandım, benim 10 tane çocuğum var, 4’ü vefat etti. 4 kızım ve 2 oğlum var hepside evlendiler. Ölen çocuklarımız bizi perişan etti, ben ve eşim bu yüzden hastayız. Biz istiyoruz ki devletimiz bize bir ev yapsın en azından ölünceye kadar orada barınalım daha sonra tekrar evi geri alsınlar” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top