Bilim

Elektrik Faturasına Kızdı, Güneş Enerjisinden Elektrik Üretti

Elektrik faturalarına kıyan Adıyamanlı İbrahim Ekinci, kendi elektriğini üretmeye başladı.

Adıyaman’da uzun yıllardır esnaflık yapan İbrahim Ekinci, yüksek gelen elektrik ve doğal gaz faturalarına kızınca, yeni yaptırdığı 3 katlı evin çatısına güneş panelleri koydu ve kendi elektriğini üretmeye başladı.

HEM EVİNİN HEM ATÖLYESİNİN ELEKTRİĞİ

Güneş enerjisi ile kendi elektriğini üreten İbrahim Ekinci, ikamet ettiği 3 katlı evin ve evin bodrum kısmında bulunan atölyesinin elektrik ihtiyacını karşıladı. Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, ütü, televizyon, aydınlatma, ısıtma ve soğutma sistemleri gibi elektrikli aletleri rahatlıkla  kullanabilen Ekinci, aynı zamanda atölyesinde bulunan kaynak, demir doğrama, boya ve sayaç dikim makinesini de rahat bir şekilde çalıştırabiliyor.

“BİN LİRALIK FATURADAN KURTULDUM”

Kendi ürettiği elektriği zaman zaman tarımsal sulamada da kullanan Ekinci, güneş enerjisi ile elektrik üretmeyi herkese tavsiye ettiğini söyledi. Bu sistem sayesinde aylık 800 ile bin lira arasındaki faturalardan kurtulduğunu söyleyen Ekinci, güneş ve rüzgar enerjisinin Türkiye’de daha çok kullanılması gerektiğini söyledi.

“Biz kendi elektriğimizi üretiyoruz. Elektriğimiz bütün ihtiyaçlarımızı karşılıyor. Biz faturalardan oldukça bıktık ve ondan dolayı da böyle bir çözüm ürettik. Solar panelleri hem kendi elektrik ihtiyacımızı hem de çatı vazifesi gördü. Ben bu sistemi herkese tavsiye ediyorum” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top