Eğitim

Dünyaca Ünlü Üniversite’den 1 Milyon Liralık Burs Kazandı

Gülin Ustabaşı, Stanford Üniversitesi’ne 1 milyon liralık bir burs ile kabul edildi.

Gülin Ustabaşı, Galatasaray Lisesi’nde  92 not ortalaması ile mezun oldu. ABD’de bulunan Stanford Üniversitesi’ne lisans eğitimi almak için başvuruda bulunan Ustabaşı, 4 yıl için toplam 300 bin dolarlık burs kazandı.

AİHM YARGICI OLMAK İSTİYOR

Gülin Ustabaşı’nın başta görme engelliler olmak üzere dezavantajlı olan insanlara ücretsiz İngilizce ve Fransızca öğreten başarılı bir birey olduğu biliniyor. Ustabaşı, felsefe eğitimi almasının ardından hukuk okumayı ve ardından da Anayasa İnsan Hakları Mahkemesi’nde yargıç olarak görev almayı istiyor. Başarılı öğrenci Gülin, Hürriyet gazetesine Stanford’a kabul edilme sürecini şu şekilde anlatıyor:

“Felsefeyle 10 yaşından beri ilgileniyorum. O yaşlardayken küçük küçük denemeler yazıyordum. GalatasarayLisesi’nde çeşitli yarışmalara katıldım. Son olarak TÜBİTAK tarafından desteklenen Konya Bilim Merkezi Sosyal Bilimler Yarışması’nda felsefe dalında yazdığım bir denemeyle birincilik aldım.

 Stanford, ABD dışından gelen öğrencilere az burs vermesiyle tanınıyor. Bu nedenle başvururken bazı arkadaşlarım zaman kaybettiğimi söyledi. Başvurularımla ilgili her şeyi ben yaptım. İnternetten takip ettim. İletişimi kurdum, özel bir danışmanlık almadım. Stanford, ABD’de en fazla ‘essay/kompozisyon’ isteyen üniversitelerden biri. Benden dört yazı istediler. Yanıtlarımı beğendiklerini söylediler.” (Kaynak: Hürriyet)
Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top