Manşet

Dolandırıcılar Yanlışlıkla 8 Bin Lira Gönderdiler

İzmir’deki acemi dolandırıcılar dolandırdıkları adamın hesabına 8 bin TL yatırdılar.

İzmir’de herkesin dikkatini çeken şaka gibi bir olay yaşandı. Evli ve iki çocuk babası olan Fevzi Açıkgöz’ü cep telefonundan arayan dolandırıcı kendisini polis olarak tanıttı. Kredi kartının PKK tarafından kullanıldığı söylenen dolandırıcılar, Fevzi Açıkgöz’ü 4 bin 420 lira dolandırdı.

DOLANDIRICILAR ŞAŞIRDI

Durumu fark edip polise başvuran Fevzi Açıkgöz’ün cep telefonuna gelen mesajda şunlar yazıyordu: “Ne yaptım ben? Kartına 8 bin lira yatırdım. O parayı hemen geri gönder”  Bu mesaj Açıkgöz’de şok etkisi yarattı.

Hesabını kontrol eden Fevzi Açıkgöz, dolandırıcıların kredi kartı hesabına yanlışlıkla 8 bin lira yatırdığını gördü. Dolandırıcılar daha sonra ölümle tehdit ederek o parayı geri göndermesini istedi. Ancak Fevzi Açıkgöz parayı göndermedi.

DOLANDIRILAN ADAM KONUŞTU

Acemi dolandırıcıların yaptığı ile şaşıran Fevzi Açıkgöz,  “Polisler bile duruma şaşırdı. Şu anda kredi kartımda artı bakiye var. Ancak şikâyetimden sonra paraya bloke konuldu. Kredi kartımı kullanamıyorum. Bu nedenle para kredi kartımda duruyor. İşlemler bittiğinde parayı alırsam bir hayır kurumuna bağışlayacağım. Çünkü bu parayı başka birinin canını yakarak elde ettiler ve benim hakkım değil.”  dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top