Manşet

Çukurca’da Sıcak Saatler: 2 PKK’lı Öldü, 7 Asker Yaralandı

Hakkari Çukurca’da meydana gelen çatışma ile ilgili Hakkari Valiliği tarafından açıklama yaptı.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde Güvendağı Üs Bölgesi’ne sızmak için çaba sarf eden PKK’lı teröristlerin tespit edilmesinin ardından, süper cobra ve savaş uçakları ile beraber bu belirlenen hedefler vuruldu. Irak bölgesinde de aynı dakikalarda saldırmak isteyen teröristler ve güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmalarda 2 terörist öldürülürken 1 tanesi ağır olmak üzere 7 asker yaralandı.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Hakkari Valiliği, Irak sınırında yer alan Çukurca ilçesinde gerçekleşen çatışma ve bu çatışmada vurulanlar ile ilgili bir açıklama yaptı. Teröristlerin Üs Bölgesi’ne sızma işlemleri şu şekilde belirtildi.

“03.05.2017 günü saat 22.00 sıralarında ilimiz Çukurca İlçesi Güvendağı Üs Bölgesine sızma girişiminde bulunan bölücü terör örgütü mensupları Gerki Tepe Üs Bölgesinde bulunan görevlilerimiz tarafından tespit edilmiştir. Bölgeye ivedi olarak Süper Cobra taarruz helikopterleri sevk edilmiş ve yakın hava desteği kapsamında 8 hedef Hava Kuvvetleri tarafından bölgeye sevk edilen F-16 savaş uçaklarınca vurulmuştur. Sınır ötesinden eş zamanlı olarak saldırılarını gerçekleştiren bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çaşmada 2 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Yapılan arazi arama ve tarama faaliyetinde çok sayıda roketatar ve AK-47 Kalaşnikof marka uzun namlulu silah ele geçirilmiştir. Çıkan çatışmada 1’i ağır olmak üzere toplam 7 askeri personel yaralanmış sevk edildikleri Hakkari Devlet Hastanesinde tedavilerine başlanılmıştır.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top