Manşet

CHP’nin Adalet Yürüyüşü’ne Kaç Kişi Katıldı?

Adalet Mitingi’ne katılan kişi sayısı açıklandı. CHP’nin açıklamaları ile Valilik tarafından yapılan açıklamalar arasında uçurum var!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’dan Adalet Yürüyüşü’ne başladı ve Maltepe’de sona erdirdi. En çok merak edilen konular arasında ise Adalet Mitingi’ne kaç kişinin katıldığı sorusu oldu. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, miting alanında 1 milyon 600 bin kişinin olduğunu açıkladı. Ancak gece saatlerinde İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada Valilik,  “Miting alanında yüzölçümü dikkate alınarak yapılan inceleme ve ölçümleme sonucunda; katılımcı sayısının yaklaşık 175.000 olduğu sonucuna varılmıştır” açıklamasında bulundu.

HAK, HUKUK, ADALET SLOGANI

Meydanda yer alan vatandaşların elinde Türk bayrağı ve üzerinde “Adalet” yazan döviz ve bayraklar taşındı. Hak, hukuk ve adalet olarak sloganlar atılırken, sahneden de müzik yayınlandığı görüldü.

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Adalet Mitingi ile ilgili İstanbul Valiliği’nden şu açıklama geldi:

09.07.2017 tarihinde ilimiz Maltepe ilçesindeki miting alanında Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen mitingin katılımcı sayısı ile ilgili çeşitli basın yayın organlarında İstanbul Emniyet Müdürlüğükaynak gösterilerek bazı değerlendirmelerde bulunulmuştur.

Miting alanında yüzölçümü dikkate alınarak yapılan inceleme ve ölçümleme sonucunda; katılımcı sayısının yaklaşık 175.000 olduğu sonucuna varılmıştır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla arz olunur.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top