Manşet

Barzani, Zaferinin Ardından Türkiye’ye Teşekkür Etti

Mesut Barzani, bağımsızlık referandumunda aldığı zaferin ardından yaptığı konuşmada Türkiye’ye teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, düzenlenen bağımsızlık referandumunun ardından görüntülü bir mesaj yayınlamayı tercih etti.

BARZANİ’DEN ZAFER İLANI

Yayınladığı zafer mesajında referandum başarısı hakkında konuşan Mesut Barzani, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Tüm şehitlerimizin ruhları şad oldu. İraderimiz kırılmadı ve bundan sonra yeni bir süreç başlamıştır. Irak hükümeti 2005 yılında kabul edilen anayasayı işletmedi. Bundan dolayı Kürdistan halkı yeni bir yolu benimsedi ve 25 Eylül’de bağımsızlık istediğini gösterdi. Biz yeni bir Irak’a olur dedik ama onlar eskinin anlayışını tekrar etti. Kürdistan halkının iradesine saygı gösterin. Büyük facialarla ortaya çıkan yollarda ısrar etme ve devam etme doğru değildir”  dedi.

BARZANİ TÜRKİYE’YE MESAJ VERDİ

Yaptığı zafer açıklamasında Türkiye hakkında da konuşan Barzani, Türkiye’ye geçmişte yaptıklarından dolayı teşekkür etti. Bu konuyla ilgili “Kimyasal saldırılarla halkımız vurulduğunda, Türkiye ile İran’ın dostluklarını gördük. Uluslararası topluma da sesleniyorum. Biz terörle savaşta en önde savaştık, milyonlarca insana kucak açtık. Siyasi taraflar, bu konuda siyasal çekişmeleri bir kenara bırakarak yurtseverlik bilinciyle referanduma yaklaşsınlar. Tüm gençler de referandum sonuçları açıklandığında sevinçlerini medeni yollarla yaşasınlar”  dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top