Yaşam

Atalay Demirci’ye Müebbet Hapis Cezası İstemi

Atalay Demirci hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı.

Komedyen Atalay Demirci hakkında düzenlenen FETÖ soruşturması kapsamında bir kez ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıla kadar hapis cezası istemi ile bir iddianame hazırlandı. Bu iddianamede, Atalay Demirci’nin katıldığı yarışma programlarında FETÖ üyelerinin kendisinin lehine oy kullandığı iddia edildi.

İDDİANAME TAMAMLANDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen komedyen Atalay Demirci hakkındaki soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame tamamlandı ve mahkemeye gönderildi. Hazırlanan bu iddianamede Atalay Demirci’nin “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme” ve “silahlı terör örgütüne üye olma” suçlarından dolayı ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

“ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN HEPİMİZİN”

Atalay Demirci’nin FETÖ ile ilgili bir bağının olduğu bilinen Hakan Şükür ve Enes Kanter ile yapmış olduğu Twitter konuşmalarının belirtildiği iddianamede, bazı konuşmalara da yer verildi. Hakan Şükür’ün “kimse yardım etmedi” şeklindeki sözünün dikkat çektiği belirtilen iddianamede Atalay Demirci’nin Şükür’ü teselli etmeye çalıştığı görülüyor. Ayrıca Enes Kanter’e Enes’im biliyorum az çok tahmin edebiliyorum. Allah yardımcımız olsun hepimizin kardeşim. Tedbiren takibi bırakmak zorundayım bu arada anlarsın kardeşim” dediği görüldü.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top