Manşet

Askerlerin Zehirlendiği Kışlanın Yemek Şirketinden Açıklama!

Manisa’da askerlerin zehirlenmesi ile ilgili olarak hem yemek şirketinden hem de askerlerin durumları ile ilgili olarak Bakan Fikri Işık’ta açıklama geldi.

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda dün akşam bir zehirlenme vakası daha yaşandı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve beraberindeki heyet, tedaviye alınan askerleri ziyaret etti.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI’NDAN AÇIKLAMA

Yapılan ziyaretin ardından Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, hastanenin toplantı salonundan bazı açıklamalarda bulundu. Rahatsızlanan asker sayısının 590 olduğunu belirten Bakan Fikri Işık, bu askerlerden büyük bir çoğunluğun hastaneye sevk edildiğini belirtti. Konuyla ilgili olarak “Bu akşam saat 18.00’de akşam yemeği sırasında Batı Kışlası’nda toplu rahatsızlanma şikayetiyle askerlerimiz hastanelere sevk edildi. Bu akşam yemeğinde toplam 5 bin 470 askerimiz yemek yedi. Bu yemekten etkilenen asker sayımız 590. Yemekten etkilenen askerlerimizin ilk muayeneleri ve müdahaleleri yapıldı. Hastanelere sevk edilen asker sayımız 372” şeklinde bir açıklamada bulundu.

YEMEK ŞİRKETİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Askeriyenin yemeklerini veren Rota Yemekçilik A.Ş. ise konuyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu. Bu açıklamada 130 bin kişiye yemek verilmesi ile ilgili detayın da altı çizildi.

İşte yemek şirketinin açıklaması:

“Öncelikle bu durumu yaşayan tüm askerlere ve ailelerine geçmiş olsun diliyoruz. Babalar Günü’nde böyle hadisenin yaşanmış olması bizi derinden üzmüştür. Rota Yemekçilik 2005 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteriyor. Şirketin yaklaşık 2 bin 500 çalışanı bulunuyor. Birçok kuruma sunulan tüm yemekler, sağlık koşullarına uygun, büyük bir titizlikle hazırlanıyor. Ortada henüz, herhangi bir tarafın sorumluluğunu ortaya koyan bilimsel bir rapor yok.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top