Dünya

ABD, Suriye’ye Füze Yağdırdı!

ABD füzeleri, Suriye’yi vurdu. Tüm dünya bu habere kilitlendi.

ABD, Suriye rejimine ait olan bir hava üssüne 50’den fazla Tomahawk füzesi fırlattı. Reuters’ta yer alan bir habere göre; ABD füzelerinin Humus yakınlarında Şayrat hava üssünü hedef aldığı belirtildi. Pentagon da Suriye rejimine ait olan Şayrat Hava Üssünü 59 Tomahawk füzesiyle vurduklarını açıkladı. Pentagon sözcüsü  “Başkan’ın (Donald Trump) talimatıyla ABD kuvvetleri, Suriye Hava Kuvvetlerine ait bir üssü seyir füzeleri ile vurdu” dedi.

Konuyla ilgili Rusya’yı bilgilendirdiklerini söyleyen Pentagon sözcüsü, Rus askerlerinin o üste yer aldığını bildiklerini söyledi. ABD Başkanı Trump da  ”Bu gece kimyasal saldırının yapıldığı askeri üssü hedef alan askeri operasyonun emrini verdim.” dedi.

HUMUS VALİSİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Humus valisi devlet televizyonuna, canlı telefon bağlantısı ile yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ABD’nin saldırısı terörizmin ve DEAŞ’in amaçlarına hizmet eder. Bu saldırı Suriye’nin pozisyonunda bir değişikliğe neden olamayacak. Ayrıca bu saldırı ne ilkti ne de son olacak” dedi.

Humus Valisi Talal Al Barazi, “Yaralıların tahliye işlemleri sürüyor ve şimdi hasarın boyutunu tahmin etmek için henüz erken. Hedeflenen hava üssünde can kayıpları var, ancak büyük miktarda fiziki hasar var.” dedi.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top