Manşet

5 Körfez Ülkesi, Katar İle Diplomatik İlişkilerini Kesti

Körfez krizi devam ediyor. 5 ülke Katar ile diplomatik ilişkilerini kesti.

Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri ile Katar arasında oldukça büyük bir kriz patlak verdi. 4 ülkenin Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmesinin ardından Yemen’den de Katar ile ilişkilerini kestiği açıklaması geldi. Katar ile hava ve deniz sahaları kapatıldı, Katarlı diplomatların iki gün, Katar vatandaşlarının 14 gün içerisinde ülkelerine dönmeleri istendi. Katar’dan yapılan ilk açıklamada Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, bu kararın haksız olduğunu belirtti.

5 ÜLKE DİPLOMATİK İLİŞKİLERİNİ KESTİ

Katar’ın Suudi Arabistan öncülüğünde Yemen’de Husilere karşı oluşturulan Uluslararası Koalisyon’daki rolünün sona erdiği belirtildi.  Suudi Arabistan, Bahreyn, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri, ülke güvenliklerini gerekçe gösterdi ve Katar ile diplomatik ilişkilerini sonlandırdılar. Daha sonra Yemen’den de hamle geldi ve Yemen de Katar ile ilişkilerini kestiğini duyurdu.

Yapılan açıklamalarda diğer ülkelere de Katar ile ilişkilerini kesmeleri için çağrıda bulunuldu ve “Tüm kardeş ülkelere aynısını yapma çağrısında bulunuyoruz.” denildi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

OlumluHaber.com sizlere sadece güzel haberler veren bir web sitesidir.

Sabah uyandığınızda, bugün kötü haberler almak istemiyorum dediğiniz anda, bir tık uzağınızdayız.

İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Caddesi Beşler Plaza Blok: B - Daire: 8 Kavacık Mahallesi Beykoz / İstanbul

Telefon: +90 216 693 0582

Faks: +90 216 693 0582

Tüm hakları saklıdır © 2016 Olumlu Haber

To Top